![]() OFFLINE |
HTMLinfo => Alapfokú weblecke => A hiperhivatkozás A linkek fortélyai Nézzük meg, hogyan készíthetünk linket. Ez sem bonyolultabb, mint az eddigiek: Legyen a link, vagy más néven hiperhivatkozás célja, mondjuk az ismert kereső és portál; a Yahoo.
<BODY>
Ezzel kijelöltük a "Yahoo" szöveget az
<BODY>
Mint láthatjuk, a HREF= után idézőjelek között azt a webcímet kell
beírni, amit a böngésző címsorába is írnánk.
Ebben az esetben a kód így módosul:
Itt észrevétlenül megismerkedtünk egy másik érdekességgel: a TARGET -tel. Részleteiben a FRAME fejezetben foglalkozunk vele, most csak annyit, hogy a fenti megoldással tudjuk rávenni a böngészőt arra, hogy a link (hivatkozás) célját új ablakban nyissa meg. Nem csak másik weblap címe írható be az <A></A> elemek közé:
<BODY>
Ha ezt a lehetőséget alkalmazzuk, a linkre kattintáskor az alapértelmezett levelezőprogram fog elindulni, a címzett helyére előre beírva a linkben hivatkozott cím. Van még egy apróság, amivel megkönnyíthetjük a nekünk levelet küldeni szándékozó dolgát:
<BODY>
Ha linkünket ebben a formában készítjük el, a levél subject/téma mezője is előre ki lesz töltve. Kérdés:Láthatjuk néha veblapokon (ezen is), hogy a link nincs aláhúzva, csak az egérmutató változik meg fölötte. Ezt hogyan érhetjük el? Válasz:
A HTML dokumentum
<style type="text/css">
Ezzel azt mondjuk a böngészőnek, hogy minden |
||